Szybki kontakt

Nasza oferta

Dowóz gratis

Województwo kujawsko-pomorskie

Odbiór palet

Prowadzimy skup palet Euro Epal oraz skupujemy także palety przemysłowe. Zapewniamy możliwość wymiany palet uszkodzonych.

Zapytaj o ceny skupu

Palety Brodnica

Nasze usługi świadczymy także dla klientów z Brodnicy. Nasza oferta obejmuje sprzedaż, skup i wymianę palet euro i przemysłowych, a także serwis uszkodzonych palet.

Palety, czyli drewniane, podwyższone platformy na charakterystycznych płozach były używane już na początku XX wieku. Z kolei standard używany do dziś, czyli palety o wymiarach 80x120 cm zostały wprowadzone w latach 50. i szybko zyskały popularność. Taki rozmiar pozwala na umieszczenie na platformie kilku standardowych pojemników, a dzięki jednolitej wielkości można ustawiać obok siebie wiele takich palet. Jest to szczególnie przydatne w magazynowaniu, a także transporcie. Dzięki stosowaniu standardowych rozmiarów łatwo można obliczyć, ile kontenerów zajmie jakiś transport czy ile miejsca w magazynie należy przeznaczyć na daną partię towarów.

Palety euro Brodnica

Stosowanie palet znacznie przyspiesza procesy związane z układaniem i transportem towarów. Zamiast ręcznie przerzucać każdą rzecz, wystarczy przewieźć paletę i umieścić w docelowym miejscu. Dodatkowo, stosowanie standardowych palet, posiadających odpowiedni certyfikat pozwala na łatwe odzyskanie pustych palet na zasadzie wymiany – za paletę z towarem otrzymuje się pustą.

Europalety Brodnica

Aby wymiana palet była możliwa, ważne jest, by oddawana i otrzymana paleta spełniały takie same kryteria. Jednym z najbardziej powszechnych rozwiązań jest oznaczenie EPAL, które wyparło dotychczasowe – EUR. Na szczęście standardowy rozmiar został ten sam, dzięki czemu wszystkie systemy magazynowania i transportu wciąż są z nimi kompatybilne. Stosowanie europalet daje pewność, że towar załadowany w Brodnicy bez problemu będzie się dało rozładować w dowolnym miejscu na świecie.

Palety drewniane Brodnica

Istnieje kilka typowych rozmiarów drewnianych palet certyfikowanych przez EPAL. W niektórych branżach używane są jednak także inne formaty, stosowane przede wszystkim w wewnętrznej logistyce. Szczególnie firmy meblarskie oraz zajmujące się produkcją i transportem nietypowych towarów stosują takie rozwiązania. Zdarza się jednak, że takie palety są stosowane wyłącznie do magazynowania, a do transportu służą standardowe.

kom. 698 760 155

piotr@e-palety.eu