Szybki kontakt

Nasza oferta

Dowóz gratis

Województwo kujawsko-pomorskie

Odbiór palet

Prowadzimy skup palet Euro Epal oraz skupujemy także palety przemysłowe. Zapewniamy możliwość wymiany palet uszkodzonych.

Zapytaj o ceny skupu

Palety Inowrocław

W Inowrocławiu także można zamówić u nas palety, oddać do naprawy lub wymienić. Każdy, kto zajmuje się logistyką lub produkcją wie, że palety są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia takich firm. Warto przy tym pamiętać, że istnieją różne typy palet, a tylko niektóre z nich mogą nosić oznaczenie „EPAL”, dające nabywcy gwarancję wysokiej jakości i bezpiecznego użytkowania.

Palety euro Inowrocław

Palety euro to najbardziej rozpowszechniony typ palet, ale często można spotkać się także z innymi rodzajami takich platform. Tym, co je łączy jest charakterystyczna, szkieletowa konstrukcja oraz podwyższenie, umożliwiające wsunięcie wideł podnośnika. Dzięki temu przemieszczanie dużych partii towaru jest dużo szybsze i bezpieczniejsze.

Palety bez certyfikatu EPAL są konstruowane w ten sam sposób, co certyfikowane, ale mogą być tańsze dzięki temu, ze producent nie ponosi kosztów związanych z oznaczeniami. Warto je stosować tam, gdzie potrzebna jest duża ilość palet używanych w ramach jednego zakładu.

Europalety Inowrocław

W transporcie najczęściej używa się palet EPAL lub z innymi oznaczeniami. Wynika to z tego, że posługiwanie się w całej sieci dystrybucyjnej jednym rodzajem palet umożliwia łatwą wymianę pustych na pełne (przy dostawach) oraz uszkodzonych na sprawne. Poza certyfikatem EPAL istnieją także inne oznaczenia i systemy, ale w Europie to ten system jest najbardziej rozpowszechniony.

Palety drewniane Inowrocław

Najczęściej używa się drewnianych palet, ale istnieją także inne rozwiązania. W niektórych sytuacjach używa się metalowych platform, często ogrodzonych z boku. Można też spotkać się z plastikowymi paletami, zwłaszcza w przemyśle spożywczym, a także jednorazowymi – w tym z kartonu.

Drewniane palety wciąż pozostają jednak głównym rodzajem ze względu na dość niską cenę, wysoką wytrzymałość i łatwość w naprawie. Do tego drewno jest materiałem przyjaznym dla środowiska, a zniszczone palety łatwo można zutylizować.

kom. 698 760 155

piotr@e-palety.eu