Szybki kontakt

Nasza oferta

Dowóz gratis

Województwo kujawsko-pomorskie

Odbiór palet

Prowadzimy skup palet Euro Epal oraz skupujemy także palety przemysłowe. Zapewniamy możliwość wymiany palet uszkodzonych.

Zapytaj o ceny skupu

Palety Bydgoszcz

Wprowadzenie jednolitych norm dotyczących konstrukcji palet sprawiło, że międzynarodowy transport i logistyka stały się o wiele łatwiejsze. Dzięki temu paleta wysłana z Bydgoszczy bez problemu zmieści się na półce magazynu w dowolnej innej części świata. Jak wiadomo, w fabrykach i magazynach przechowywane są ogromne ilości surowców i produktów, dlatego możliwość szybkiego przemieszczania ich jest równie ważna, co optymalne wymiary półek magazynowych.

Nie każdy wie, że europalety nie są jednym rodzajem wykorzystywanych współcześnie platform tego typu. Oprócz tego popularne są tak zwane palety angielskie, a w niektórych firmach stosowane są własne rozmiary, dostosowane do specyfiki branży.

Palety euro Bydgoszcz

Europalety najczęściej występują w rozmiarze 80cm na 120 cm, ale zdarzają się także półpalety (80x60) oraz nieco większe, o wymiarach 100x120 cm. Warto wiedzieć, że nie wszystkie platformy o takich wymiarach są europaletami w rozumieniu EPAL, czyli międzynarodowej organizacji zajmującej się standaryzacją i certyfikacją palet. W związku z tym, wyłącznie palety posiadające odpowiednie oznaczenia potwierdzające jakość mogą być dopuszczone do pełnego użytku.

Europalety Bydgoszcz

Korzyści ze stosowania palet EPAL są znaczne – przede wszystkim decydując się na zakup palet wyprodukowanych przez certyfikowanych producentów mamy pewność, że spełniają wszystkie normy dotyczące rozmiarów i bezpieczeństwa. Poza tym podlegają wymianie w ramach programów typu palette pooling. Oprócz tego można je naprawiać, dzięki czemu unika się konieczności zakupu nowych w razie uszkodzenia i zmniejsza zużycie zasobów naturalnych.

Palety drewniane Bydgoszcz

Palety EPAL są doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie ważna jest kompatybilność ze standardowymi systemami magazynowania i transportu. Możliwe jest jednak także stosowanie palet o innych wymiarach, na przykład w dużych firmach zajmujących się produkcją lub transportem produktów o nietypowych wymiarach. Przy wyborze systemu magazynowania i transportu warto więc wziąć pod uwagę różne możliwości rozwoju firmy. Jeżeli planujemy transport i współpracę z zagranicznymi firmami, to warto postawić na kompatybilność z międzynarodowymi normami.

kom. 698 760 155

piotr@e-palety.eu