Szybki kontakt

Nasza oferta

Dowóz gratis

Województwo kujawsko-pomorskie

Odbiór palet

Prowadzimy skup palet Euro Epal oraz skupujemy także palety przemysłowe. Zapewniamy możliwość wymiany palet uszkodzonych.

Zapytaj o ceny skupu

Palety Grudziądz

Kolejnym miastem, do którego dostarczamy nasze palety jest Grudziądz. Firmy prowadzące działalność w tej miejscowości mogą korzystać z naszych usług w zakresie skupu, sprzedaży i naprawy palet. Posiadamy licencję EPAL, dzięki czemu naprawiając u nas palety masz pewność, że będą spełniały wszystkie wymogi.

Palety euro Grudziądz

Europalety to charakterystyczne, najczęściej drewniane platformy na płozach. Dzięki standardowej budowie możliwe jest podnoszenie i przewożenie ich za pomocą każdego wózka widłowego. Znacznie ułatwia to transport i przechowywanie produktów, a dzięki powszechności standardu EPAL można mieć pewność, że partnerzy biznesowi będą zadowoleni ze współpracy.

Europalety Grudziądz

Stosowanie palet z powszechnie uznawanymi oznaczeniami i certyfikatami oznacza, że przy dostawie towarów można wymienić pełną paletę na pustą, bez konieczności czekania na rozładunek. Pozwala to też na naprawę i ponowne dopuszczenie do użytku jako pełnowartościowej, najważniejsza jest jednak pewność, że paleta spełnia wszystkie wymogi.

Palety drewniane Grudziądz

Najczęściej używane są palety o wymiarach 80x120 cm, czyli odpowiadającym palecie typu EPAL 1. Warto jednak pamiętać, że sam rozmiar nie wystarczy, by paleta mogła być wymieniana i używana tam, gdzie konieczny jest certyfikat. Konieczne jest posiadanie odpowiednich oznaczeń oraz dobry stan techniczny. Na potrzeby konkretnych przedsiębiorstw często produkuje się palety o standardowych wymiarach, ale w niższej cenie wynikającej z braku oznaczenia. Zdarza się też, że dana firma potrzebuje palet o niestandardowych rozmiarach – na przykład sporo szerszych lub dłuższych. Oferujemy zarówno nowe i używane palety EPAL, jak i te o niestandardowych rozmiarach.

Typowe rozmiary palet EPAL zależą od typu. Powszechnie używane to:

  • EPAL 1 – 1200x800 mm;
  • EPAL 2 – 1200x1000 mm;
  • „półpaleta” – 600x800 mm.

Oprócz tego często spotykane rozmiary palet to 1200x1200 i 1000x1000. Warto przy tym zwracać uwagę na udźwig palety – najczęściej jest to od 300 do 1200 kg, choć niektóre palety są w stanie służyć do przechowywania nawet 4000 kg równo rozłożonych towarów.

kom. 698 760 155

piotr@e-palety.eu