Szybki kontakt

Nasza oferta

Dowóz gratis

Województwo kujawsko-pomorskie

Odbiór palet

Prowadzimy skup palet Euro Epal oraz skupujemy także palety przemysłowe. Zapewniamy możliwość wymiany palet uszkodzonych.

Zapytaj o ceny skupu

Palety Włocławek

Włocławek to kolejne miejsce, w którym można skorzystać z usług naszej firmy. Tu również oferujemy sprzedaż nowych i używanych palet, a także naprawę oraz skup.

Zajmujemy się zarówno naprawą uszkodzonych palet, jak i wykonywaniem ich na zamówienie. U nas wymienisz także uszkodzone palety na nowe.

Palety euro Włocławek

Trudno wyobrazić sobie produkcję i logistykę bez palet – a jednak są stosunkowo młodym wynalazkiem. Pierwsze palety i wózki widłowe pojawiły się na początku XX wieku i początkowo były to konstrukcje o różnych rozmiarach, przez co układanie ich w magazynach czy halach fabrycznych było utrudnione. Europaleta w znanej nam dziś formie powstała w 1961 roku. Szybko została przyjęta jako standardowa platforma do przechowywania i przewożenia towarów. Warto wiedzieć, że jej wielkość jest wielokrotnością rozmiarów typowych pojemników i pudełek używanych w przemyśle. Kontenery również mają takie wymiary, by ustawianie palet obok siebie było łatwe i zapewniało optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Europalety Włocławek

Mimo, że często mówi się o europaletach, to nie każda paleta, nawet o odpowiednich wymiarach, może być tak nazwana. Ważna jest odpowiednia wysokość, wytrzymałość oraz posiadanie stosownych certyfikatów. Nadaje je EPAL. Palety, które spełniają wymogi tej organizacji są oznaczana charakterystycznym napisem „EPAL” (dawniej „EUR”) w owalu.

Palety drewniane Włocławek

Drewniane palety są niezbędne w produkcji i logistyce, ale w niektórych zakładach potrzebne są nietypowe wymiary – szczególnie jeżeli chodzi o długość, w niektórych branżach niezbędne okazują się przedłużone platformy. Dlatego, poza typowymi paletami w standardowych rozmiarach oferujemy także wykonywanie palet przemysłowych o wymiarach wskazanych przez klienta.

Palety przemysłowe zwykle są stosowane w obrębie danego zakładu, a ich wymiary są dostosowane tak, by optymalnie pomieścić potrzebne elementy czy produkty. W wielu zakładach produkcyjnych stosowane są różne typy palet: inne do transportu w zakładzie, a inne do wysyłki do odbiorcy.

kom. 698 760 155

piotr@e-palety.eu